Geri

  SEV’den İlk Uluslararası İnsan Kaynakları Sitesi

  Türkiye’de daha önce hiç bir eğitim kurumu tarafından yapılmamış farklı bir uygulamayı hayata geçiren SEV, ulusal ve uluslararası okul yöneticileri, ve bir çok farklı branşta İngilizce dilinde eğitim veren öğretmen istihdamına yönelik olarak insan kaynakları sitesi kurdu. Dünyanın dört bir yanındaki eğitimciler,  www.teachabroadturkey.com sitesine CV’lerini yükleyerek iş başvurusunda bulunabiliyor. SEV’e bağlı hizmet veren Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir, Tarsus ve SEV Amerikan Kolejleri ile SEV İlköğretim Kurumları’nda çalışmak isteyen eğitimciler, www.teachabroadturkey.com sitesi üzerinden  CV’lerini paylaşabiliyorlar.

  TÜRKİYE’NİN TANITIMINA KATKI

  SEV’in kurduğu ve Türkiye’de bir ilk olan uluslararası insan kaynakları sitesi sadece iş başvurularına olanak tanımakla kalmıyor, Türkiye’nin tanıtımına da katkıda bulunuyor. Tamamen İngilizce olan web sitesinde, SEV Okulları hakkında bilgilerin yanı sıra okulların bulunduğu şehirler -İstanbul, İzmir ve Tarsus- hakkında kapsamlı bilgiler, öğretmenlere yönelik uluslararası profesyonel gelişim seminerleri hakkında bilgiler, açık pozisyonlar, CV yüklenebilecek ve başvuru yapılabilecek alanlar bulunuyor.

  “NEDEN TÜRKİYE’Yİ SEÇTİM?”

  Sitede; SEV’e bağlı İzmir, İstanbul ve Tarsus’taki okullarda görev yapan yabancı öğretmenler neden Türkiye’yi seçtiklerini anlatırken, İzmir, İstanbul ve Tarsus’ta gezilebilecek tarihi mekanlar, müzeler, geleneksel Türk yemekleri, tarihi hamamlar, pazar yerleri, gidilebilecek restoran ve kafeler gibi bir çok konuda bilgi ve deneyimlerini de paylaşıyorlar.

   

  1. YAZI TİPİ BÜYÜT
  2. YAZI TİPİ KÜÇÜLT
  3. YAZDIR