Geri

  SEV Yeni Öğrenme Ekosistemi

  Yaşamın her alanında etkisini gösteren Covid-19 salgını okullarda da büyük bir dönüşümü başlattı. Eğitim kurumları 21. yüzyılın paradigmaları doğrultusunda yeni eğitim tasarımlarına doğru harekete geçtiler. SEV Okulları olarak yeni eğitim ve öğretim yılındaki en büyük önceliğimiz, bilimsel yaklaşımlardan ödün vermeksizin öğrencilerimize üst düzey öğrenme koşulları sağlamaya devam ederken, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın sağlıkla okullarına dönmelerini sağlamak oldu. Bu amaçla tüm okullarımızdaki çalışma ve eğitim alışkanlıklarımız yeniden düzenlendi.

  Tüm akademik süreçler, yüz yüze ve çevrim içi araç ve stratejilerin bir arada kullanılması olarak tanımlanabilecek harmanlanmış öğrenme yaklaşımı (blended learning) ile planlanarak uygulanmaya başlandı. Uzaktan eğitim sistemimiz, öğretmen eğitimlerini de içerecek şekilde hızlıca genişletildi. SEV Akademi tarafından öğretmenlerin dijital öğretim becerilerini geliştirmek için ihtiyaca yönelik öğretmen eğitimleri düzenlendi.

  Mevcut ölçme ve değerlendirme sistemlerimiz geliştirilip, uzaktan eğitim sistemimizin bir parçası haline getirildi. Böylelikle uzaktan eğitim ile ilgili eğitimin tüm alanları entegre olacak ve Amerikan Okulları eğitim geleneği sadece yüz yüze eğitimde değil, uzaktan eğitimle de tamamen sürdürülebilir hale gelmesi hedeflendi. İlköğretim düzeyinde rehberlik programımız eş zamanlı uzaktan eğitimi kapsayacak şekilde genişletildi ve öğrenci, öğretmen ve velilerimize destek olunmaya devam edildi.

  Uzaktan Öğrenim Yaklaşımımız

   

  SEV Okulları öğrencilerini, uzun yıllardır sürdürdüğümüz yüksek seviye teknoloji entegrasyonu sayesinde çağın gerekliliklerini karşılayabilecek bilgi birikimine sahip, teknoloji ile üreten, yaratıcı ve esnek bireyler olarak mezun etmek hedeflerimiz arasındadır.

  Bu hedefler doğrultusunda uzaktan öğrenim politikamız; öğrencimizin, amaca yönelik tasarlanmış öğrenme ortamı, materyalleri ve anında geri bildirimleri ile öğrenme rutinleri oluşturabilmelerini, sosyal etkileşimleri ile akran öğrenmesini ve müfredat dışı çalışmalar ile de sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda gelişimini desteklemektir.

  Güçlü teknolojik altyapımıza entegre ettiğimiz “SEV Öğrenme Ekosistemi” kurgulanarak Türkiye’de ilk defa anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler seviyesinde kullanılmaya başlanan dijital öğrenme yönetim sistemi “SEV ConnectED Online Öğrenme Platformu (Blackboard, LMS)” yatırımı gerçekleştirildi. Bu sayede öğrencilerimizin canlı ve kayıtlı derslere kolaylıkla ulaşabilecekleri, ödevleri, sınavları ve grup çalışmalarını aynı platform üzerinden yapabilecekleri, dijital kütüphane, dijital soru bankası ve sanal laboratuvar modülleri ile dijital becerilerini geliştirebilecekleri çok yönlü bir eğitim ekosistemi hayata geçirilmiş oldu.

  Tüm okullarımızda yeni nesil öğrenmeye uygun, özgün ve dinamik ders içeriklerinin üretilebilmesi için stüdyolar ve yeni nesil öğrenme tasarımları için profesyonel ekipler kuruldu. Eğitim Teknologlarımız, öğretmenlerimizin kendi içeriklerini üretebilecekleri “Future Zone” adı verdiğimiz stüdyolarda SEV öğrenme topluluğuna teknoloji kullanımı ve teknoloji ile üretme konusunda liderlik etmeye başladılar.

  Uzaktan öğrenim süreciyle ilgili kısa filmimizi buradan izleyebilirsiniz.

  1. YAZI TİPİ BÜYÜT
  2. YAZI TİPİ KÜÇÜLT
  3. YAZDIR