Geri

  Kurumsal Yapı

  Mütevelli Heyeti Başkanı

  Merhaba,

  Sağlık ve Eğitim Vakfı, eğitim alanında lider Amerikan Liseleri ile SEV Okullarını ve Redhouse Yayınevini  şemsiyesi altında toplayan ve misyonu çerçevesinde yöneten üst kuruluşumuzdur.

  Amerikan Bord Heyeti’nden devraldığı  bu eşsiz emaneti, değerli mezunlarımız ve gönül dostlarımızın da desteği ile geliştirip, yarınlara taşımak için özveri ile hiç durmadan çalışmaktadır.  

  Ülkemizde iki asıra yaklaşan geçmişi ile hizmet  vermiş  olan  Amerikan Bord Heyeti, taşınmaz tüm varlıklarını SEV’e aktarırken,  eğitim ve sağlık alanındaki  mükemmeliyetçilik  felsefesini de bizlere emanet etmiştir.

  Başarı ve liderlik ile özdeşleşen  kurumlarımızda, geleceğimizin mimarı çocuklarımıza  dünya vatandaşlığı ve sosyal sorumluluk bilincini aktararak bu güvene layık olmak, kurumlarımızı geliştirip, yüceltmek için yolculuğumuz devam ediyor.

  Bu  yolculuğumuzda bizlere ve Vakfımıza destek olmanızı bekliyoruz.

  Selam ve saygılarımızla,

  Mehmet Yaltır

  Sağlık ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı 

   

  SEV Mütevelli Heyeti

  Yönetim Kurulu Başkanı'ndan

  Neredeyse iki asır öncesinden süzülüp gelen geleneğimiz ve tecrübemizle, eğitimin, bir insanın, bir ülkenin hatta dünyanın gelişimine ne kadar büyük katkı sağlayacağının bilincindeyiz. ‘Dünya vatandaşları’ yetiştirmenin her geçen gün çok daha fazla önem kazandığının farkındayız. Bu nedenle Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak, kuruluşları 1800’lü yıllara kadar uzanan kurumlarımızın, dünya standartlarında hizmet sunmasını hedefliyoruz.

  Vakfımızın çatısı altındaki kurumlarımızın, yaşadığımız çağın baş döndürücü hızına ayak uydurması için çalışıyoruz. Ama bir yandan da geleneklerimize bağlılığımızı da sıkı sıkıya sürdürüyoruz.  Çünkü geçmişten bugüne uzanan bu başarının sırrının ‘süreklilik’ olduğunu biliyoruz. Hep birlikte geleceğin dünyasına hazırlanıyoruz, elbette ki geçmişten aldığımız güç ve tecrübeyle…

  Mehmet T. Nane

  Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

  Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) Yönetim Kurulu

  Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (SEV) Yönetim Kurulu, Mütevelli Heyeti tarafından yapılan seçimle belirlenir. Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çoğunluğu Amerikan Koleji mezunu olan ve gönüllü olarak hizmet veren isimlerden oluşur.

  22 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşen Genel Kurul’da, Mütevelli Heyeti tarafından yeni Yönetim Kurulu belirlenmiştir. Yönetim Kurulu’nda, çeşitli sektörlerde üst düzey görevlerde iş yaşamını aktif olarak sürdüren profesyoneller yer alıyor.

   

  Departmanlar ve Görev Tanımları

   

  Vakıf Yürütme Birimi ve Vakıf Genel Müdürlüğü

   

  Yönetim Kurulu Başkanı’nın gözetim ve denetiminde, vakıf organlarının kararlarını uygulamak; iktisadi işletmeler, tesisler ve diğer birimlerin vakfa ilişkin iş ve işlemlerini yerine getirmek; amaç ve hizmet konularının gerçekleşmesini gerektiren işleri yapmakla görevlidir. 

   

  1. YAZI TİPİ BÜYÜT
  2. YAZI TİPİ KÜÇÜLT
  3. YAZDIR