Geri

  Burslar Nasıl Çalışır?

  Akademik Başarı Bursu, liseye giriş sınavında en yüksek puan almış öğrenciler ile ara sınıflarımızda en yüksek yılsonu not ortalamasını sağlamış öğrencilerimize verilen başarı bursudur.

  Burs başvuruları her eğitim öğretim yılının kayıt dönemlerinde Burs Yönetmelikleri çerçevesinde değerlendirilir ve velilere kayıt öncesinde bilgi verilir:

  • Giriş Başarı Bursu’na hazırlık öğrencileri ön kayıtlarını yaptırdıktan sonra bursa başvurabilirler. Bursun sonraki yıllarda devam etmesi için gerekli koşulları sağlaması gerekir.
  • Ara sınıftaki öğrenciler için Ara Sınıf Başarı Bursu başvuruları ise kendi sınıf seviyesinde bir önceki ders yılının en yüksek yılsonu ortalamasını sağlamış öğrenciler tarafından her kayıt döneminde alınır.

  Liselerimize kayıt yaptırma koşullarını sağlayan ancak yeterli maddi olanakları olmayan öğrenciler için verilen burslardır.

  Burs başvuruları her eğitim öğretim yılının kayıt dönemlerinde Burs Yönetmelikleri çerçevesinde değerlendirilir ve velilere kayıt öncesinde bilgi verilir.

  Mali Destek Bursu başvurularında ön kayıt yaptıracak öğrenciler, doğrudan kayıt sayfasında yer alan Mali Destek Bursu başvuru linkinden bursa başvurabilirler. Sonrasında belirli bir süre içinde istenen belgeleri tamamlayarak okula teslim etmeleri gerekir. Halen okuyan öğrenciler de her kayıt döneminde başvurularını okul yönetimine yapabilirler.

   

  Spor, sanat veya bilim alanlarında başarılı olmuş öğrencileri desteklemek için Spor, Sanat ve Bilim Bursu veriyoruz. Burs başvuruları her eğitim öğretim yılının kayıt dönemlerinde Burs Yönetmelikleri çerçevesinde değerlendirilir ve velilere kayıt öncesinde bilgi verilir.

  Spor, Sanat ve Bilim Bursu’ndan yararlanmak isteyenler ilk kayıt döneminde, mevcut öğrenciler de kayıt yenileme döneminde gerekli belgeleri okul idaresine getirerek başvurularını yapabilirler.

  Spor Bursu kapsamında, milli sporcu olduğuna dair belge, Milli Takım kampına çağrıldığına dair belge, Türkiye Şampiyonaları’nda alınan madalyalar, sertifika veya dereceye girdiğine dair resmi belgeler istenir.

  Sanat Bursu kapsamında, Devlet Konservatuvarı’ndan mezuniyet belgesi veya öğrenci belgesi, Birleşmiş Milletlerin uluslararası yarışmalarında ilk üç dereceye girdiğini belgeleyen sertifika/resmi yazının başvuru sırasında okul idaresine sunulması gerekir.

  Bilim Bursu kapsamında ise, TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatı veya Ulusal Proje Yarışması’nda ilk üç dereceye girdiğini belgeleyen sertifika/resmi yazı istenir.

   

   

   

   

   

   

   

  1. YAZI TİPİ BÜYÜT
  2. YAZI TİPİ KÜÇÜLT
  3. YAZDIR